20:00:06 - Pazar 8 Nis 2018
GÜNEY AZERBAYCAN MİLLİ OYANIŞ HEREKATI GAMOH 2017 FEALİYET RAPORU
GAMOH teşkilatının geçtiğimiz 2017 yılında Türk dünyası ve Güney Azerbaycan Türklüğü için yapmış olduğu çalışmaları siz okuyucularımıza sunuyoruz.

İngilisce PDF —2- SOUTH-AZERBAIJAN-NATIONAL-AWAKENIG-MOVEMENT (1)

GAMOH

GAMOH Genel Başkani
Dr.Mahmutali Çehregani

GAMOH Genel Başkan Yardımcısı

Dr.Alireza Abdollahi

GAMOH Genel Başkan Yardmcısı(Halkla ilişkilerden sorumlu)

Elyar Makouizad

Yönetim kurulu 

Dr.Alireza Abdollahi

Bulut Alemdar

Ağrı Qaradağlı

Elyar Makouizad

Ramin Abdollahzade

Alparslan Çehregani

 

GAMOH – GÜNEY AZERBAYCAN MİLLİ UYANIŞ HAREKETİNİN KISA TANITIMI

Dünya üzerinde yaşayan Türklerin sadece Türkiye`den ibaret olmadığını kavrayabilen Türk aydınlarının desteklediği Güney Azerbaycan Milli Uyanış Hareketi , öncelikle İran`da yaşayan 40 milyon Azerbaycan Türk`ünün kurtuluşunu hedeflemiştir. Tebriz merkezli olarak 1995 yılında kurulan , milli hareketin devamcısı niteliğindeki GAMOH , Akademisyen bir aydın olan Doktor Mahmut Ali Çöhreganlı`yı başkanlığa getirmiştir. İran gibi insan hakları ihlallerinin had safhada olduğu , terörü birey olarak gerçekleştirdiği kadar devlet eliyle de sergileyen yönetime karşı dimdik ayaklanan Güney Azerbaycan Türkleri , yüreklerini kısa zamanda GAMOH`a açmış ve harekete katılım akın akın ilerlemiştir. Bugün , milli ayaklanma ve olayların yıldönümlerinde , şehit olan oğullarının kabrine giden yüreği yaralı Güney Azerbaycanlı ana babalar , milli hareketle bütünleşmiş milli bayrağı yiğitçe sergilemektedir. Şehit analarının ellerinde dokudukları milli bayrak , İran`ın merkezi yerlerine asılmakta , bu durum , halk tarafından ilgi ve şaşkınlıkla karşılanmaktadır.

23 yıllık zaman zarfında İran dışına açılarak dünyanın en önemli merkezlerinde tanınan GAMOH , siyasi temaslarını Türkiye ,Azerbaycan ,Avrupa Parlamentosu, BM, Amerika ve diğer otorilerde sürdürmektedir. Ve onlara Milli varlık , milli toprak , milli bayrak olarak bütünüyle tanınan Güney Azerbaycan Türkleri , bağımsızlığın hayal olmaktan öteye vardığı anlamış , anlatmıştır.

Lafla sözle zaman harcamayan , “yapacaktık edecektik”le süre geçirmeyen , eylemleriyle ortada olan böylesi bir milli hareket , elbette fikri ve vicdanı gelişmiş yansız kişilerce alkışlanmaktadır. Milli varlığını elden vermiş diğer Türk topluluklarının milli hareket ve cereyanlarıyla da işbirliği içerisinde olan karizmatik lider sayın Dr.Çöhreganlı`nın bozkurtları , Türk dayanışma ve birliğinin en güzel örneklerini gözler önüne açmaktadır.

Yapıcı eleştiriye açık , kırıcı ve tahrip edici , kıskaçlıkla yoğrulu saldırı mahiyetli taaruzlara karşı ölçülü , vakur , sabırlı olan örgüt vizyonu , bu yönüyle de yüksek seviyesini ispatlamaktadır.

Kendi yağıyla kendi kavrulan İran Türklerinin milli hareketi , yabancı güç ve kimselerden maddi – manevi destek görmemekte , üyelerinin kıt imkanları ile varlığını onurluca sürdürmektedir. Bütçesi gibi ideolojik kimliği de gizli olmayan bu siyasi hareket , dünyanın en temiz kuruluşu olma özelliğinden ödün vermemektedir. Yılda bir toplanan yurt içi ve yurt dışı üyelerinin aldığı kararlar doğrultusunda ilerleyen hareket , Dünya’nın hassas merkezlerinde mitingler , gösteriler düzenlemekte , siyasi girişimlerde bulunmaktadır.

GAMOH Türkçülük , Çağdaşlık ve İnanç özgürlüğü ülkülerini ana hedefleri olarak tüzüğüne almıştır “Kendi milletini sevmeyen başka milletleri sevemez” ilkesiyle yola çıkan Türkçülük anlayışı , insancılığıyla ve yapıcılığıyla , dünyaya kan kusturmaya kalkan insanlık düşmanı fikir akımlarının karşısında takdir toplamaktadır. Gelişmiş Türkçülük anlayışının yanında , çağdaşlık ve inanç özgürlüğü ülkülerinde de insana saygıyı esas alan GAMOH`un tüzüğü , hareketin ana birimlerince kamuoyuna sunulmuştur. Şeffaflığı , dürüstlüğü , insandan yana tavırlarıyla milli hareket , köklerini tarihin derinlerinden almaktadır. Cengiz kağan`ın ordularının günümüze eren ışığından aydınlığını alan , Şehitleri`nin kanından kırmızısını alan milli bayrağıyla , Güney Azerbaycan Türklerinin olduğu kadar bütün Türk dünyasının hareketi olan GAMOH , engin denizlerde yoluna devam etmektedir.

Güney Azerbaycan Milli Oyanış Herekatı(GAMOH)

Yönetim Kurulu

 

GAMOH TEŞKİLATININ 2017 ÇALIŞMA RAPORU

 

GAMOH teşkilatının geçtiğimiz 2017 yılında Türk dünyası ve Güney Azerbaycan Türklüğü için yapmış olduğu çalışmaları siz okuyucularımıza sunuyoruz.

 

Bu rapor GAMOH teşkilatının Güney Azerbaycan’da ve Güney Azerbaycan’ın dışında gerçekleştirdiği konferans, söyleşi, miting, röportaj vb. tüm çalışmalarının kısa özetidir.

 

GAMOH teşkilatı olarak hatırlatmalıyız ki, tüm bu etkinliklerimizde Türk milletinin ve özelinde Güney Azerbaycan Türklüğünün milli çıkarlarını gözeterek çalıştık. Bu doğrultuda Urmu Gölü’nün kasıtlı olarak kurutulması, Güney Azerbaycan’da siyasi tutuklular, ekonomik bunalım, Güney Azerbaycan Milli Hareketi’nin şehitleri, Traktör takımının olayları vb. konularda çalışmalar gerçekleştirdik.

 

Aynı zamanda başlatmış olduğumuz ancak tamamlanmamış etkinliklerimizi bu rapora eklemedik, bu etkinliklerimizi gelecek raporda sizlere sunacağız.

 

Bunun yanı sıra Güney Azerbaycan’da İran istihbaratının yaratmış olduğu güvensizlikten ötürü Güney Azerbaycan’da, GAMOH teşkilatının mensuplarının gerçekleştirdiği etkinliklerin tümünü bu rapora eklemedik.

OCAK 2017

1-GAMOH teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi Ağrı Karadağlı Bey ve Ramin Abdullahzade bey’in MHP Genel Başkanı sn. Devlet Bahçeli ile görüşmesi.

 

2- Güney Azerbaycan Milli Oyanış Harekatının önderi sn. Dr. Mahmudali Çehreganlı’nın 31 Aralık Dünya Azerbaycanlılar Hemreylik Günü ile ilgili Kuzey Azerbaycan’ın Müsavat dergisiyle röportajı.

 

3-GAMOH teşkilatının Yönetim Kurulu Üyesi Bulut Alemdar Bey’in İstanbul’da Türk Dünyası dernekleri başkanlarının gerçekleştirdiği toplantıya katılıp, konuşma yapması.

 

4- Güney Milli Oyanış Harekatı önderi sn. Dr.  Mahmudali Çehreganlı’nın Türk Dünyası Hizmet Ödülleri Töreninde konuşması.

 

 

5- GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Bulut Alemdar Bey’in İstanbul’da Ural Strateji ve Araştırma Derneği’nde Kara Yanvar ile ilgili söyleşi vermesi.

 

6- GAMOH teşkilatı’nın ve Turan Ocakları’nın ortak işbirliği ile gerçekleştirdiği Türk Dünyası konferansı.

7-2- Güney Azerbaycan Milli Oyanış Harekatının önderi sn. Dr. Mahmudali Çehreganlı’nın Amerika Sesi TV kanalında Güney Azerbaycan hakkında röportaj vermesi.

 

8- GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi Bey’in İstanbul’da Türkçenin Diriliş Hareketi’nin Güney Azarbaycan’da Türkçe Savaşımı adlı etkinliğinde söyleşi yapması.

 

9- İstanbul’da gerçekleştirilen Mehemmed Emin Resulzade-Azerbaycan’ın Ebedi Lideri başlıklı konferansa GAMOH teşkilatının katılımı.

 

ŞUBAT 2017

10- Sosyal medyada Dr. Mahmudali Çehreganlı Bey’in Türkiye’ye giriş yasağının kaldırılmasıyla ilgili imza kampanyası.

 

11- GAMOH teşkilatının İran’ın güney batısında el-Ahvaz Harekatına bağlı olarak ayaklanan Arap milletine manevi desteği ve BM’e başvurusu.

 

12- GAMOH teşkilatının Güney Azerbaycan’ın dört milli eylemcisi olan Ekber Azat, Behnam Şeyhi, Ali Rıza Ferşi, Hamid Manafi’ye İran tarafından verilen cezaya karşı bildirisi.

 

13- Güney Azerbaycan’ın ceza alan dört eylemcisi hakkında Ağrı Karadağlı Bey’in Kuzey Azerbaycan medyasıyla röportaj yapması.

 

14-İstanbul’da Ural Eğitim Kültür ve Stratejik Araştırmalar Derneği tarafından geçirilen Hocalı Soykırımı başlıklı konferansa GAMOH teşkilatının katılımı.

 

 

15- Hocalı Soykırımı ile ilgili MHP’nin İstanbul’da gerçekleştirdiği fotoğraf sergisine GAMOH teşkilatının katılımı.

 

 

MART 2017

16- Küçük çekmece Ülkü Ocaklarının Güney Azerbaycan adlı gerçekleştirdiği konferansta GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi Bey’in konuşması.

 

17- Kadıköy Ülkü Ocaklarının Güney Azerbaycan konulu gerçekleştirdiği konferansta GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Ağrı Karadağlı Bey’in konuşmacı olarak katılımı.

18- Güney Azerbaycan Milli Oyanış Harekatı Önderi Dr. Mahmudali Çehreganlı Bey’in Kuzey Azerbaycan Hafta Haber Ajansı ile röportajı.

 

19- Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönümü dolayısıyla İstanbul’da gerçekleşen büyük yürüyüşe GAMOH teşkilatının katılımı.

20- GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi’nin Çanakkale Savaşı ile ilgili Bengütürk TV’ye röportaj vermesi.

21- GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi Bey’in Çanakkale Zaferi ile ilgili Kırım Türk TV ile röportajı.

 

22- İstanbul Azerbaycan Kültür Derneği’nin Oğuz Bayramı ile ilgili gerçekleştirdiği programa GAMOH teşkilatının katılımı.

 

23- Ankara’da Gazi Üniversitesi’nde Güney Azerbaycan Türk Dünyasının Altın Köprüsü adıyla gerçekleştirlen konferansta GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi ve Ağrı Karadağlı’nın konuşmacı olarak katılımı.

 

NİSAN 2017

24- Esenyurt Ülkü Ocaklarının Turan Ülküsü adlı konferansında GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi’nin konuşmacı olarak katılması.

 

25- Kağıthane Belediye Başkanıyla Güney Azerbaycan konulu programlar için GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi’nin görüşmesi.

 

26- Güney Azerbaycan’da gerçekleşen sel felaketi ile ilgili GAMOH teşkilatının başsağlığı.

 

27- İstanbul Üniveristesi’nde gerçekleştirilen Güney Azerbaycan Tarih ve Millet konulu konferansa GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi Bey’in konuşmacı olarak katılması.

 

 

28- GAMOH mensubu Ramin Abdullahzade’nin çizdiği Azerbaycan Cumhuriyetinin kurucusu rahmetli Mehemmed Emin Rezulzade’nin resmini onun torununa armağan edilmesi.

 

MAYIS 2017

 

29- İran’da Cumhurbaşkanı ve Belediye Meclis seçimleri ile ilgili GAMOH teşkilatlarının bildirisi.

30- İstanbul’da gerçekleştirilen Türk Dünyası Gençlik Kurultayı’na GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi Bey’in konuşmacı olarak katılması.

 

HAZİRAN 2017

31- İstanbul Ülkü Ocaklarının gerçekleştirdiği İftar Programı’nda GAMOH teşkilatı adına Dr. Elyar Makuyi Bey’e Türk Dünyasına Hizmet Ödülü’nün verilmesi.

 

32- GAMOH Yönetim Kurulu Üyelerinin MHP Genel Başkanı sn. Devlet Bahçeli ile Güney Azerbaycan ile ilgili görüşmesi ve kendisine Güney Azerbaycan bayrağı ile Traktör formasının armağan edilmesi.

 

 

33- GAMOH Yönetim Kurulu Üyelerinin, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Başdanışmanı sn.  Yalçın Topçu ile Güney Azerbaycan ile ilgili görüşmesi ve kendisine Güney Azerbaycan bayrağı ile Traktör formasının armağan edilmesi.

 

 

34- GAMOH Yönetim Kurulu Üyelerinin Ülkü Ocakları Genel Başkanı sn. Olcay Kılavuz ile Güney Azerbaycan ile ilgili görüşmesi ve kendisine Güney Azerbaycan bayrağı ile Traktör formasının armağan edilmesi.

35- GAMOH Yönetim Kurulu Üyelerinin MHP Kocaeli Milletvekili sn. Saffet Sancaklı ile Güney Azerbaycan ile ilgili görüşmesi ve kendisine Güney Azerbaycan bayrağı ile Traktör formasının armağan edilmesi.

 

36- GAMOH teşkilatının görüşmeleri ile ilgili Türkiye ulusal basınında yer edinmesi.

 

TEMMUZ 2017

37- Güney Azerbaycan bayrağının Devrim Muhafızları, İran İstihbaratı ve yaptıkları işkencelere karşın Güney Azerbaycan’ın farklı illerinde dalgalanması.

 

38- GAMOH teşkilatının Güney Azerbaycan Bayrak Günü dolayısıyla  bildirisi.

 

39- Babek kalesinde gözaltına alınan Güney Azerbaycan milli eylemcileri ile ilgili GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Ağrı Karadağlı Bey’in Kuzey Azerbaycan basınıyla röportajı.

 

 

40- GAMOH Genel Başkan Yardımcısı sn. Dr. Ali Reza Abdullahi Bey’in Amerika Sesi TV’nin Türkçe bölümüyle GAMOH çalışmalarıyla ilgili röportajı.

41- 50 Milyon Haber Ajansı’nda GAMOH teşkilatının çağrısıyla Güney Azerbaycan’ın Urmiye şehrinde, Urmu Gölü’nün kurumasına karşı gerçekleşen İnsan Zinciri adlı protesto etkinlikleri.

42- GAMOH teşkilatının Güney Azerbaycan’daki Türk milletine çağrılarına kulak verdikleri için teşekkür iletisi.

 

AĞUSTOS 2017

43- GAMOH teşkilatı olarak İstanbul Ülkü Ocakları yöneticileri Traktör formasının armağan edilmesi.

44- GAMOH teşkilatının Süleymaniye Camii’nde gerçekleştirilen efsanevi önder Elçibey’i anma ve ruhuna mevlit okunması etkinliğine katılması.

 

46- Ural Derneği’nin efsanevi önder Elçibey’in 17. ölüm yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirdiği programa GAMOH teşkilatının katılımı.

47- İran Milli Eğitim Bakanlığı’nın istihdam ile ilgili yeni ırkçı yasalarına itiraz olarak GAMOH teşkilatının BM teşkilatına başvurusu.

 

 

EYLÜL 2017

48-GAMOH Genel Başkan Yardımcısı sn. Dr. Ali Reza Abdullahi’nin, Ülkü Ocakları Genel Başkanı sn. Olcay Kılavuz ile Güney Azerbaycan hakkındaki görüşmesi.

49- GAMOH Genel Başkan Yardımcısı sn. Dr. Ali Reza Abdullahi ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi’nin Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı sn. Ahmet Yiğit Yıldırım ile Güney Azerbaycan hakkında görüşmesi.

50-GAMOH Genel Başkan Yardımcısı sn. Dr. Ali Reza Abdullahi ve GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Elyar Makuyi’nin MHP İstanbul İl Başkanı sn. Bülent Karataş Bey ile Güney Azerbaycan ile ilgili görüşmesi.

 

 

51-GAMOH Genel Başkan Yardımcısı sn. Dr. Ali Reza Abdullahi’nin Bengütürk TV’de Güney Azerbaycan ve Kerkük hakkında konuşması.

 

52- Güney Azerbaycan’ın başkenti Tebriz’de tüm tehlikelere karşın GAMOH mensupları tarafından Güney Azerbaycan ve Türkmeneli bayraklarının dalgalandırılması.

 

 

53- 1 Mehir Okul açılış günü ve İran’da okullarda Türkçenin yasak oluşuyla ilgili GAMOH teşkilatının bildirisi.

 

54- Güney Azerbaycan Milli Oyanış Harekatı Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi’nin İstanbul Ülkü Ocakları İl Yöneticisi olarak atanması.

 

 

55- Gaziosmanpaşa Ülkü Ocaklarının Güney Azerbaycan ve Türk Dünyası adlı konferansında GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Elyar Makuyi’nin konuşmacı olarak katılması.

 

56- GAMOH teşkilatının İstanbul’da gerçekleştirilen Kerkük Türk’tür Türk Kalacak adlı yürüyüşe katılımı.

 

EKİM 2017

57- Ankara’da MHP’nin gerçekleştirdiği Kerkük Sevdalıları adlı mitingine GAMOH teşkilatının katılımı.

 

58- Bayrampaşa Ülkü Ocaklarının Güney Azerbaycan ve Türk Dünyası adlı konferansına GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi’nin konuşmacı olarak katılması.

59-Dr. Elyar Makuyi Bey’in Güney Azerbaycan Milli Oyanış Harekatı Önderi sn. Mahmudali Çehreganlı’nın takdiriyle GAMOH Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atanması.

60- Güney Azerbaycan’ın başkenti Tebriz’de GAMOH teşkilatının Birinci Başkan Yardımcısı rahmetli Şehit Mühendis Qulamrıza Amani’nin vefatının dokuzuncu yıl dönümünde GAMOH mensuplarının çağrısıyla yüzlerce kişiyle  anılması.

 

61- Qulamrıza Emani’nin şehadete varış yıl dönümünde Kağıthane’de GAMOH teşkilatının Güney Azerbaycan Şehitlerini Anma Töreni’nde anılması.

 

 

KASIM 2017

62- Ural Derneği’nde gerçekleştirilen Türk Dünyasının Güncel Meseleleri adlı konferansa GAMOH teşkilatının katılımı.

63-Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in doğumun yüzüncü yıl dönümü kongresine GAMOH teşkilatının katılması ve Güney Azerbaycan bayrağının dalgalandırılması.

 

 

 

ARALIK 2017

64- Türk Dünyasının Kanayan Yarası Türkmeneli konferansına GAMOH teşkilatının katılımı ve sn. Erşad Salihi’ye Güney Azerbaycan Bayrağı ve Traktör formasının armağanı.

65-Türk Dünyasının Kanayan Yarası Türkmeneli adlı konferansta GAMOH Halktan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Elyar Makuyi’nin konuşması.

 

66- Rahmetli Nihal Atsız’ın 42. ölüm yıl dönümünde mezarı başında anılması.

 

67- Rahmetli Pişeveri başkanlığında Güney Azerbaycan bağımsızlığının 72. yıl dönümü anma töreninin İstanbul’da GAMOH teşkilatınca gerçekleştirilmesi.

 

68-Güney Azerbaycan’ın Şebister ilinde rahmetli Prof. Dr. Zehtabi’yi mezarı başında anma.

 

 

 

 

69- İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Güney Azerbaycan Türk Dünyasının Altın Köprüsü adlı konferansın GAMOH teşkilatınca gerçekleştirilmesi.

 

70-Dünya Azerbaycanlılar Hemreylik Günü programının İstanbul’da GAMOH teşkilatınca gerçekleştirilmesi.

 

EK1:GAMOH Teşkilatına ayit sayfalar ve Medyalar

 

Sıra Sayfa İsmi Sayfanın Linki Beyenisi
1 Dr.Çağrı Çehreganlı Beyin  Facebook sayfası https://www.Facebook.com/Cehreganli/

 

160 Bin
2 GAMOH Teşkilatının Facebook  sayfası https://www.Facebook.com/GAMOHTebriz/

 

92 Bin
3 50 Milyon Haber Ajansı Facebook https://www.facebook.com/TurkDunyasiUyanisHareketi/

 

21 Bin
4 Türk Dünyası Uyanış Hareketi  Facebook https://www.facebook.com/50000000ButovAzerbaycanXeberAjansi/

 

214 bin
5 Güney Azerbaycan Haber Ajansı Facebook https://www.facebook.com/GuneyAzerbaycanXeberAjansi/

 

7 bin
6 İnstagram /

50 Milyon

https://www.instagram.com/50000000_org

 

35 Bin
7 İnstagram/

Mahmutali.cehregani

https://www.instagram.com/Mahmutali.cehregani

 

15 in
8 Telegram/

50 milyon

https://t.me/joinchat/AAAAADvMlxBmDu8WaQFhWQ
@Ellimilyon
10400

 

9 Telegram/

Çehregani

https://t.me/joinchat/AAAAAD8IZvZuaj06hhwYhA

@Cehregani

2500
10 Telegram/

Güney Azerbaycan Milli Bayrağı

https://t.me/joinchat/AAAAAELXQd8ovICzStE1Xw

@MilliBayraq

2000
11 Youtube/

GAMOHMEDYA

https://www.youtube.com/channel/UCMqqf0ibr4ZOTpTQIcQMZTA

 

 
 

 

 

EK2:Çalışmaların Tarihi

 • 3 ocak 2017 – GAMOH teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi Ağrı Karadağlı Bey’in MHP Genel Başkanı sn. Devlet Bahçeli ile görüşmesi.
 • 4 ocak 2017 – Güney Azerbaycan Milli Oyanış Harekatının önderi sn. Dr. Mahmudali Çehreganlı’nın 31 Aralık Dünya Azerbaycanlılar Hemreylik Günü ile ilgili Kuzey Azerbaycan’ın Müsavat dergisiyle röportajı.
 • 7 ocak 2017 – GAMOH teşkilatının Yönetim Kurulu Üyesi Bulut Alemdar Bey’in İstanbul’da Türk Dünyası dernekleri başkanlarının gerçekleştirdiği toplantıya katılıp, konuşma yapması.
 • 17 ocak 2017 – Güney Milli Oyanış Harekatı önderi sn. Dr. Mahmudali Çehreganlı’nın Türk Dünyası Hizmet Ödülleri Töreninde konuşması.
 • 19 ocak 2017 – GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Bulut Alemdar Bey’in İstanbul’da Ural Strateji ve Araştırma Derneği’nde Kara Yanvar ile ilgili söyleşi vermesi.
 • 23 ocak 2017 – GAMOH teşkilatı’nın ve Turan Ocakları’nın ortak işbirliği ile gerçekleştirdiği Türk Dünyası konferansı.
 • 30 ocak 2017 – GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi Bey’in İstanbul’da Türkçenin Diriliş Hareketi’nin Güney Azarbaycan’da Türkçe Savaşımı adlı etkinliğinde söyleşi yapması.
 • 1 şubat 2017 – İstanbul’da gerçekleştirilen Mehemmed Emin Resulzade-Azerbaycan’ın Ebedi Lideri başlıklı konferansa GAMOH teşkilatının katılımı.
 • 16 Şubat 2017 – Güney Azerbaycan Milli Oyanış Harekatının önderi sn. Dr. Mahmudali Çehreganlı’nın Amerika Sesi TV kanalında Güney Azerbaycan hakkında röportaj vermesi.
 • 19 şubat 2017 – Sosyal medyada Dr. Mahmudali Çehreganlı Bey’in Türkiye’ye giriş yasağının kaldırılmasıyla ilgili imza kampanyası.
 • 22 şubat 2017 – GAMOH teşkilatının İran’ın güney batısında el-Ahvaz Harekatına bağlı olarak ayaklanan Arap milletine manevi desteği ve BM’e başvurusu.
 • 28 şubat 2017 – GAMOH teşkilatının Güney Azerbaycan’ın dört milli eylemcisi olan Ekber Azat, Behnam Şeyhi, Ali Rıza Ferşi, Hamid Manafi’ye İran tarafından verilen cezaya karşı bildirisi.
 • 23 şubat 2017 – Güney Azerbaycan’ın ceza alan dört eylemcisi hakkında Ağrı Karadağlı Bey’in Kuzey Azerbaycan medyasıyla röportaj yapması.
 • 26 şubat 2017 – İstanbul’da Ural Eğitim Kültür ve Stratejik Araştırmalar Derneği tarafından geçirilen Hocalı Soykırımı başlıklı konferansa GAMOH teşkilatının katılımı.
 • 27 şubat 2017 – Hocalı Soykırımı ile ilgili MHP’nin İstanbul’da gerçekleştirdiği fotoğraf sergisine GAMOH teşkilatının katılımı.
 • 27 şubat 2017 – İstanbul’da TürkBirDev Vakfında gerçekleşen Hocalı Soykırımı konulu konferansa GAMOH teşkilatının katılımı.
 • 10 mart 2017 – İstanbul Ülkü Ocaklarının Güney Azerbaycan adlı gerçekleştirdiği konferansta GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi Bey’in konuşması.
 • 1 mart 2017 – – Kadıköy Ülkü Ocaklarının Güney Azerbaycan konulu gerçekleştirdiği konferansta GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Ağrı Karadağlı Bey’in konuşmacı olarak katılımı.
 • 16 mart 2017 – Güney Azerbaycan Milli Oyanış Harekatı Önderi Dr. Mahmudali Çehreganlı Bey’in Kuzey Azerbaycan Hafta Haber Ajansı ile röportajı.
 • 18 mart 2017 – Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönümü dolayısıyla İstanbul’da gerçekleşen büyük yürüyüşe GAMOH teşkilatının katılımı.
 • 20 mart 2017 – GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi’nin Çanakkale Savaşı ile ilgili Bengütürk TV’ye röportaj vermesi.
 • 23 Mart 2017 – GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi Bey’in Çanakkale Zaferi ile ilgili Kırım Türk TV ile röportajı.
 • 23 Mart 2017 – İstanbul Azerbaycan Kültür Derneği’nin Oğuz Bayramı ile ilgili gerçekleştirdiği programa GAMOH teşkilatının katılımı.
 • 28 Mart 2017 – Ankara’da Gazi Üniversitesi’nde Güney Azerbaycan Türk Dünyasının Altın Köprüsü adıyla gerçekleştirlen konferansta GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi ve Ağrı Karadağlı’nın konuşmacı olarak katılımı.
 • 1 Nisan 2017 – Esenyurt Ülkü Ocaklarının Turan Ülküsü adlı konferansında GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi’nin konuşmacı olarak katılması.
 • 8 Nisan 2017 – Kağıthane Belediye Başkanıyla Güney Azerbaycan konulu programlar için GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi’nin görüşmesi.
 • 15 Nisan 2017 –  Güney Azerbaycan’da gerçekleşen sel felaketi ile ilgili GAMOH teşkilatının başsağlığı.
 • 18 Nisan 2017 – İstanbul Üniveristesi’nde gerçekleştirilen Güney Azerbaycan Tarih ve Millet konulu konferansa GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi Bey’in konuşmacı olarak katılması.
 • 29 Nisan 2017 – GAMOH mensubu Ramin Abdullahzade’nin çizdiği Azerbaycan Cumhuriyetinin kurucusu rahmetli Mehemmed Emin Rezulzade’nin resmini onun torununa armağan edilmesi.
 • 14 Mayıs 2017 – İran’da Cumhurbaşkanı ve Belediye Meclis seçimleri ile ilgili GAMOH teşkilatlarının bildirisi.
 • 25 Mayıs 2017 – İstanbul’da gerçekleştirilen Türk Dünyası Gençlik Kurultayı’na GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi Bey’in konuşmacı olarak katılması.
 • 15 Haziran 2017 – İstanbul Ülkü Ocaklarının gerçekleştirdiği İftar Programı’nda GAMOH teşkilatı adına Dr. Elyar Makuyi Bey’e Türk Dünyasına Hizmet Ödülü’nün verilmesi.
 • 20 Haziran 2017 – GAMOH Yönetim Kurulu Üyelerinin, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Başdanışmanı sn.  Yalçın Topçu ile Güney Azerbaycan ile ilgili görüşmesi ve kendisine Güney Azerbaycan bayrağı ile Traktör formasının armağan edilmesi.
 • 20 Haziran 2017 – GAMOH Yönetim Kurulu Üyelerinin Ülkü Ocakları Genel Başkanı sn. Olcay Kılavuz ile Güney Azerbaycan ile ilgili görüşmesi ve kendisine Güney Azerbaycan bayrağı ile Traktör formasının armağan edilmesi.
 • 20 Haziran 2017 – GAMOH Yönetim Kurulu Üyelerinin MHP Genel Başkanı sn. Devlet Bahçeli ile Güney Azerbaycan ile ilgili görüşmesi ve kendisine Güney Azerbaycan bayrağı ile Traktör formasının armağan edilmesi.
 • 21 Haziran 2017 – GAMOH Yönetim Kurulu Üyelerinin MHP Kocaeli Milletvekili sn. Saffet Sancaklı ile Güney Azerbaycan ile ilgili görüşmesi ve kendisine Güney Azerbaycan bayrağı ile Traktör formasının armağan edilmesi.
 • 21 Haziran 2017 – G AMOH teşkilatının görüşmeleri ile ilgili Türkiye ulusal basınında yer edinmesi.
 • 4 Temmuz 2017 –  Güney Azerbaycan bayrağının Devrim Muhafızları, İran İstihbaratı ve yaptıkları işkencelere karşın Güney Azerbaycan’ın farklı illerinde dalgalanması.
 • 4 Temmuz 2017 – GAMOH teşkilatının Güney Azerbaycan Bayrak Günü dolayısıyla
 • 6 Temmuz 2017 – Babek kalesinde gözaltına alınan Güney Azerbaycan milli eylemcileri ile ilgili GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Ağrı Karadağlı Bey’in Kuzey Azerbaycan basınıyla röportajı.
 • 7 Temmuz 2017 – GAMOH Genel Başkan Yardımcısı sn. Dr. Ali Reza Abdullahi Bey’in Amerika Sesi TV’nin Türkçe bölümüyle GAMOH çalışmalarıyla ilgili röportajı.
 • 10 Temmuz 2017 – 50 Milyon Haber Ajansı’nda GAMOH teşkilatının çağrısıyla Güney Azerbaycan’ın Urmiye şehrinde, Urmu Gölü’nün kurumasına karşı gerçekleşen İnsan Zinciri adlı protesto etkinlikleri.
 • 15 Temmuz 2017 – GAMOH teşkilatının Güney Azerbaycan’daki Türk milletine çağrılarına kulak verdikleri için teşekkür iletisi.
 • 8  Ağustos 2017 –  GAMOH teşkilatı olarak İstanbul Ülkü Ocakları yöneticileri Traktör formasının armağan edilmesi.
 • 20 Ağustos 2017 –  GAMOH teşkilatının Süleymaniye Camii’nde gerçekleştirilen efsanevi önder Elçibey’i anma ve ruhuna mevlit okunması etkinliğine katılması.
 • 22 Ağustos 2017 –  Ural Derneği’nin efsanevi önder Elçibey’in 17. ölüm yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirdiği programa GAMOH teşkilatının katılımı.
 • 31  Ağustos 2017 –   İran Milli Eğitim Bakanlığı’nın istihdam ile ilgili yeni ırkçı yasalarına itiraz olarak GAMOH teşkilatının BM teşkilatına başvurusu.
 • 8  Eylul  2017 –         GAMOH Genel Başkan Yardımcısı sn. Dr. Ali Reza Abdullahi’nin, Ülkü Ocakları Genel Başkanı sn. Olcay Kılavuz ile Güney Azerbaycan hakkındaki görüşmesi.
 • 13 Eylul 2017 –         GAMOH Genel Başkan Yardımcısı sn. Dr. Ali Reza Abdullahi ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi’nin Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı sn. Ahmet Yiğit Yıldırım ile Güney Azerbaycan hakkında görüşmesi.
 • 15 Eylul 2017 – GAMOH Genel Başkan Yardımcısı sn. Dr. Ali Reza Abdullahi ve GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Elyar Makuyi’nin MHP İstanbul İl Başkanı sn. Bülent Karataş Bey ile Güney Azerbaycan ile ilgili görüşmesi.
 • 14 Eylul 2017 – GAMOH Genel Başkan Yardımcısı sn. Dr. Ali Reza Abdullahi’nin Bengütürk TV’de Güney Azerbaycan ve Kerkük hakkında konuşması.
 • 21 Eylul 2017 – Güney Azerbaycan’ın başkenti Tebriz’de tüm tehlikelere karşın GAMOH mensupları tarafından Güney Azerbaycan ve Türkmeneli bayraklarının dalgalandırılması.
 • 21 Eylul 2017 – 1 Mehir Okul açılış günü ve İran’da okullarda Türkçenin yasak oluşuyla ilgili GAMOH teşkilatının bildirisi.
 • 22 Eylul 2017 – Güney Azerbaycan Milli Oyanış Harekatı Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi’nin İstanbul Ülkü Ocakları İl Yöneticisi olarak atanması.
 • 22 Eylul 2017 – Gaziosmanpaşa Ülkü Ocaklarının Güney Azerbaycan ve Türk Dünyası adlı konferansında GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Elyar Makuyi’nin konuşmacı olarak katılması.
 • 24 Eylul 2017 – GAMOH teşkilatının İstanbul’da gerçekleştirilen Kerkük Türk’tür Türk Kalacak adlı yürüyüşe katılımı.
 • 8 Ekim  2017 –  Ankara’da MHP’nin gerçekleştirdiği Kerkük Sevdalıları adlı mitingine GAMOH teşkilatının katılımı.
 • 23 Ekim  2017 –  Bayrampaşa Ülkü Ocaklarının Güney Azerbaycan ve Türk Dünyası adlı konferansına GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elyar Makuyi’nin konuşmacı olarak katılması.
 • 24 Ekim  2017 –  Elyar Makuyi Bey’in Güney Azerbaycan Milli Oyanış Harekatı Önderi sn. Mahmudali Çehreganlı’nın takdiriyle GAMOH Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atanması.
 • 26 Ekim  2017 –  Güney Azerbaycan’ın başkenti Tebriz’de GAMOH teşkilatının Birinci Başkan Yardımcısı rahmetli Şehit Mühendis Qulamrıza Amani’nin vefatının dokuzuncu yıl dönümünde GAMOH mensuplarının çağrısıyla yüzlerce kişiyle  anılması.
 • 28 Ekim  2017 – Qulamrıza Emani’nin şehadete varış yıl dönümünde Kağıthane’de GAMOH teşkilatının Güney Azerbaycan Şehitlerini Anma Töreni’nde anılması.
 • 2 Kasım 2017 – Ural Derneği’nde gerçekleştirilen Türk Dünyasının Güncel Meseleleri adlı konferansa GAMOH teşkilatının katılımı.
 • 26 Kasım 2017 – Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in doğumun yüzüncü yıl dönümü kongresine GAMOH teşkilatının katılması ve Güney Azerbaycan bayrağının dalgalandırılması.
 • 3 Aralık 2017 – Türk Dünyasının Kanayan Yarası Türkmeneli konferansına GAMOH teşkilatının katılımı ve sn. Erşad Salihi’ye Güney Azerbaycan Bayrağı ve Traktör formasının armağanı.
 • 3 Aralık 2017 – Türk Dünyasının Kanayan Yarası Türkmeneli adlı konferansta GAMOH Halktan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Elyar Makuyi’nin konuşması.
 • 11 Aralık 2017 – Rahmetli Nihal Atsız’ın 42. ölüm yıl dönümünde mezarı başında anılması.
 • 16 Aralık 2017 – Rahmetli Pişeveri başkanlığında Güney Azerbaycan bağımsızlığının 72. yıl dönümü anma töreninin İstanbul’da GAMOH teşkilatınca gerçekleştirilmesi.
 • 16 Aralık 2017 – Güney Azerbaycan’ın Şebister ilinde rahmetli Prof. Dr. Zehtabi’yi mezarı başında anma.
 • 29 Aralık 2017 – İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Güney Azerbaycan Türk Dünyasının Altın Köprüsü adlı konferansın GAMOH teşkilatınca gerçekleştirilmesi.
 • 30 Aralık 2017 –  Dünya Azerbaycanlılar Hemreylik Günü programının İstanbul’da GAMOH teşkilatınca gerçekleştirilmesi.

 

 

 

منبع:

Yorum Kapalı/ديدگاه بسته است.

GAMOH.ORG GAMOH.ORG GAMOH.ORG GAMOH.ORG GAMOH.ORG GAMOH.ORG