خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/04/29 12:07
شناسه خبر : 1138

Dr.Çehregani: Uyarıyoruz İran rejimi ve terörist Kürt grupları hadlerını aşmasınlar – VİDEO

Güney Azerbaycan Milli hareketi olarak ,fitne ve ayrılık salanlara uymayıp hep birlikte yürümemiz lazim.birlikte olamasak Güney Azerbaycan bağımsızlığını zor kazanacağız. ...

28 Nisan 2018 Güney Azerbaycan Milli Uyanış Hareketi’nin Lideri sayın Dr. Mahmutali Çehregani,İran rejminin Türklere hakaret ettiği , ayn zamanda terörist Kürt yanlılarını Tebrize getirip , Türklere meydan okumaları hakkta İran rejimi ve terörist Kürt gruplarıını uyarıp ve GünazTV’de konuşarak uyarılarıda bulunup açıklamalar yaptılar:

Güney Azerbaycan Türk halkı uyanmıştır, kendi kaderini kendisi belirlemesini istemektedir . hiç kimse bu uyanışı yabanci bir ülke’ye bağlayamaz ,Güney Azerbaycan İran deği!!

Kürtler 1979 dan beri Güney Azerbaycan Topraklarına misafir(qonaq) olrak gelmişlerdi.  biz ise onların zor durumlarından dolyı kabul etmiştik ,ancak bu gün hadların aşarlarsa geldikleri yere geri çeviririz.bunuda iyi bilmeleri lazim.

Güney Azerbaycan Milli hareketi olarak ,fitne ve ayrılık salanlara uymayıp hep birlikte yürümemiz lazim.birlikte olamasak Güney Azerbaycan bağımsızlığını zor kazanacağız.

Bu gün milli şuurumuzu kayb edersek iran rejimi topraklarımızı parçalayacaktır ,artik Güney Azerbaycan diye bir yer kalmayacaktır.duşmana karşı mucadile için birlikte olmamız lazim