خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
13/09/22 00:58
شناسه خبر : 456

Ankara KAMU-SEN’de Güney Azerbaycan Paneli

Güney Azerbaycan’da Fars işgal ve zulmüne karşı sesini yükselten soydaşlarımız zalim Fars hakimiyeti tarafından tutuklanarak işkence ediliyor, uzun süre hapis hayatına mahkum ediliyorlar.   Güney Azerbaycan’da Türklük (Azerbaycan Türkçesinde eğitim, medya, ve temel insani haklar) uğruna mücadile ettikleri için Fars hükümeti tarafından hapsedilen Güney Azerbaycan Türkü soydaşlarımızı anmak, onların durumunu analiz etmek, ve insan hakları […] ...

Güney Azerbaycan’da Fars işgal ve zulmüne karşı sesini yükselten soydaşlarımız zalim Fars hakimiyeti tarafından tutuklanarak işkence ediliyor, uzun süre hapis hayatına mahkum ediliyorlar.

1235474_523137901106448_24439491_n

 

Güney Azerbaycan’da Türklük (Azerbaycan Türkçesinde eğitim, medya, ve temel insani haklar) uğruna mücadile ettikleri için Fars hükümeti tarafından hapsedilen Güney Azerbaycan Türkü soydaşlarımızı anmak, onların durumunu analiz etmek, ve insan hakları organizasyonlarına gerekli raporları sunmak için 20 Eylül, Cuma günü Ankara KAMU-SEN binasında çok sayıda değerli düşünürün katıldığı panel düzenlendi.

Sayın Dr. Abdullah Buksur, ve sayın Artum Dinc’in yanı sıra, Güney Azerbaycan Milli Oyanış Hərəkatı (GAMOH) Yönetim Kurulu üyesi sayın Dr. Alirıza Abdullahi konuşmacı olarak katılım gösterdiler. Panele çok sayıda tanınmış Güney Azerbaycanlı milli aktivistler de katılım gösterdiler.

Güney Azerbaycan davamıza verdiği desteklerden dolayı KAMU-SEN ekibine şükranlarımızı sunuyoruz.